چگونه موارد http را در سایتمان پیدا کنیم و اخطار SSL را برطرف کنیم؟

گاهی اوقات ممکن است پس از نصب و پیکربندی گواهینامه SSL بر روی وب سایت خود پس از وارد کردن آدرس در نوار آدرس مرورگر با علامت قفل همراه علامت اخطار زرد رنگ یا علامت اخطار داخل دایره به جای علامت قفل سبز رنگ مواجه شوید.

این خطا بدلیل عدم تایید امن بودن صفحه شما توسط مرورگر می باشد . این بدان معنی است که مرورگر صفحه شما را با وجود داشتن قفل و نصب بودن پروتکل SSL امن نمی داند.

آموزش زیر را مطالعه نمایید و مراحل را در سایت خود اعمال نمایید تا مشکل رفع شود .

برای رفع مشکل علامت هشدار زرد رنگ گواهی SSL باید صفحات وب سایت خود را از وجود پروتکل نا امن HTTP پاکسازی کنید منظور از این پروتکل آدرس هایی هستند که با http آغاز می شوند به طور مثال آدرس http://www.snappserver.com نا امن و آدرس https://www.snappserver.com امن خواهد بود.
جهت پاکسازی باید لینک تصاویر و آدرس های موجود در صفحات سایتمان را از http://www.snappserver.com به www.snappserver.com//تغییر دهید.
در واقع اول لینک هر آدرس به جای //:http تنها دو علامت اسلش // قرار دهید تا دیگر این پروتکل در صفحات شما نباشد سپس مشاهده خواهید نمود که علامت گواهی SSL ما به قفل سبز زنگ تغییر حالت خواهد داد.

در حالت نمایش HTTPS سایت تمامی تصاویر و فایل ها شامل فایل های جاوا ، CSS و … همچنین تمامی لینک های استفاده شده در متن صفحه سایت شما باید به صورت HTTPS فراخوانی شده باشند.

حتما بخوانید  domain properties (تنظیمات دامنه) و نحوه استفاده از آن

بدین منظور وارد سایت https://gtmetrix.com/ شوید , آدرس سایت خود را وارد نمایید و سایت خود را آنالیز کنید پس از آنالیز در صفحه باز شده نتیجه آنالیز را مشاهده خواهید کرد در تب Waterfall وارد شوید و در این تب آدرسهای سایت خود را مشاهده خواهید کرد  لینک هایی که کنار آنها علامت قفل ندارد  را بیابید و لینک ها را در سایت خود اصلاح نمایید

بعد از انجام این کارها قفل سبز رنگ  گواهی SSL سایت شما نمایش داده خواهد شد.

روش دوم

سایت خود را در مرورگر chrome اجرا کنید. در قسمتی از صفحه سایت خود راست کلیک کرده و گزینه inspect را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده تب Consule را انتخاب نمایید.

تمامی خطاها و اخطارها در این صفحه به شما نمایش داده می شود موارد را برطرف نمایید مخصوصا مواردی که با عبارت Mixed Content نمایش داده می شود

پس از رفع خطاهای Mixed Content وب سایت شما باید در حالت HTTPS با قفل سبز رنگ در آدرس بار مرورگر نمایش داده شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای