ساخت و راه اندازی یک سایت وردپرس در حال حاضر یکی از بهترین اقدامات برای بهبود کسب وکار است.

درکنار این اقدامات برای راه اندازی یک وبسایت نیاز به یک دامنه و تهیه یک هاست حرفه ای و این که در زمینه مدیریت آن دانش کافی را داشته باشیم.

یکی از بخش های مدیریت سایت وردپرسی که بسیار مهم است، بخش عمومی تنظیمات وردپرس است که با آن به پیکربندی کلی وبسایت خود میپردازیم.

در واقع این بخش بسیار مهم بوده و بر روی کلیت کار وبسایت وردپرسی شما تاثیر زیادی میگذارد.

بخش تنظیمات عمومی وردپرس

هر برنامه ای دارای یک تنظیمات کلی است که باید بررسی شود.

با اینکه این تنظیمات بسیار ساده‌اند اما بر روی عملکرد سایت تاثیر زیادی میگذارند.

در پیشخوان وردپرس در بخش تنظیمات عمومی میتوانید تنظیمات عمومی سایت خود که موضوعاتی مانند زبان سایت، تاریخ، عنوان سایت و بخش های دیگر را شخصی سازی و مدیریت کنید.

اگر میخواهید تا با بخش تنظیمات عمومی وردپرس آشنا و از نحوه کار با آن ها با خبر شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شخصی سازی بخش تنظیمات عمومی وردپرس

برای مشاهده تنظیمات عمومی وردپرس و شخصی سازی آن باید مسیر زیر را دنبال کنید:

1. در اولین مرحله با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد پیشخوان سایت وردپرسی خود شوید.

2. حال در پیشخوان و در منو، گزینه تنظیمات قابل مشاهده است. این منو شامل تمام تنظیمات سایت وردپرسی شما است.

شما باید از طریق این منو برروی گزینه “تنظیمات عمومی” وارد زیر منوی تنظیمات عمومی شوید.

حتما بخوانید  چرا نباید از قالب ها و افزونه های نال شده وردپرسی استفاده کنیم؟

3. حال صفحه ای که به شما نشان داده میشود شامل تمام گزینه های مربوط به تنظیمات عمومی سایت وردپرسی شما خواهد بود.

در ادامه به بررسی هر یک از گزینه خواهیم پرداخت

 • عنوان سایت: کلمه یا عبارتی که میخواهید به عنوان نام وبسایت وردپرسی شما نمایش داده شود.
  در اکثر قالب ها این نام در بالای هر صفحه نمایش داده میشود.
 • معرفی کوتاه: در این بخش میتوانید یک توضیح خلاصه در مورد سایت خود و خدماتی که قرار است ارائه دهید، واردنمایید.
  دقت کنید این بخش باید به خلاصه ترین حالت ممکن نوشته شود تا مخاطب اب خوانده آن از کلیت کار شما در وبسایتتان مطلع شود.
 • نشانی وردپرس(url): در این بخش باید آدرس کامل دایرکتوری خود که شامل فایل های برنامه وردپرس شما است را وارد کنید. برای مثال اگر وردپرس را برروی وب سایت اصلی خود نصب کرده اید لازم است آدرس همان بخش را به صورت http://yourdomain.com وارد نمایید. یا برای مثال روی دایرکتوری بلاگ نصب کنید پس در این بخش ادرس را به صورت http://yourdomain.com/blog وارد نمایید.
 • نشانی سایت(url): در این بخش باید آدرسی را وارد کنید که میخواهید کاربران در مرورگر خود وارد کنند تا به وبسایت وردپرسی شما منتقل شوند. آدرس سایت و آدرس وردپرس معمولا یکی هستند مگر اینکه به وردپرسی دایرکتوری اختصاصی داده باشید.
 • آدرس ایمیل مدیریت: آدرس ایمیلی که با آن قصد دارید تا سایت وردپرسی خودرا مدیریت کنید. پیام های مهم وردپرس شما ازطریق این ایمیلی که وارد میکنید به دست شمامیرسند.
 • عضویت: در این قسمت بخشی به نام “هرکسی میتواند ثبت نام کند” وجود دارد که بافعال کردن تیک این بخش شما تعیین میکنید که هر بازدید کننده ای قابلیت ثبت نام در وب سایت وردپرسی شما را دارد.
 • نقش پیشفرض کاربر تازه: در این بخش شما میتوانید تا نقش پیشفرضی که کاربران بعد از ثبت نام میگیرند مشخص کنید.هر سایت وردپرس در حال پیشفرض نقش های مشترک، مشارکت کننده، نویسنده، ویرایشگر و مدیر کل دارا میباشد. اما با توجه به قالب یا افزونه توانایی ایجاد نقش های کاربری بیشتری خواهید بود.
 • زبان سایت: در این بخش میتواند معین کنید که زبان سایت وردپرسی شما چه زبانی باشد که خوشبختانه بطورکامل برای فارسی بهینه سازی شده است و شما میتوانید از طریق این منوی کشویی زبان سایت خود را تغییر دهید.
 • زمان محلی: در این بخش از تنظیمات عمومی وردپرس شما میتوانید منطقه زمانی شهری که در آن سکونت دارید را انتخاب کنید که بر اساس فاصله زمانی گرینویچ تنظیم میشود و دقیق است.
 • ساختار تاریخ: در این بخش تنظیمات عمومی وردپرس شما میتوانید فرمت تاریخی را تعیین کنید که کاربران در بخش هایی مانند تاریخ نوشته ها و… آن را مشاهده کنند.
 • ساختار زمان: در این بخش نیز مانند بخش قبل فرمت زمان سایت خود را مدیریت میکنید، میتوانید از فزمت های موجود استفاده کنید یا حال سفارشی را انتخاب و یک فرمت زمانی بسازید.
 • روز آغازین هفته: و گزینه آخر هم روز آغازین هفته است که در بسیاری از کشورها دوشنبه است اما در ایران شنبه است و میتوانید از منوی کشویی روز آغازین مدنظر خود را انتخاب کنید.
حتما بخوانید  آموزش ساخت محصول متغیر در ووکامرس

در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با بخش تنظیمات عمومی وردپرس آشنا کنیم و نحوه مدیریت آن را به شما بگوییم.

شاید شما تصور کنید این بخش بسیار ساده و ابتدایی است اما در عین سادگی بسیار کاربردی و نقش بسزایی در مدیریت وبسایت وردپرس شما خواهد داشت.

با تشکر از این که تا پایان آموزش آشنایی با بخش عمومی تنظیمات وردپرس با ما همراه بودید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای