امروزه در جهان، سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای محبوبیت زیادی است.

در این آموزش قصد داریم تا به بررسی خطاهای هنگام نصب افزونه وردپرس بپردازیم.

یکی از امکاناتی که وردپرس در اختیار ما می گذارد استفاده از افزونه های بیشمار آن است که هر قابلیتی را میتوانیم به سایت وردپرسی خود اضافه کنیم. یکی از مشکلات که با آن موجه میشویم با خطا مواجه شدن نصب افزونه وردپرسی است که در ادامه مقاله به رفع این خطاها میپردازیم.

خطاهایی که هنگام نصب افزونه ممکن است به آن بربخوریم

ممکن است گاهی یک افزونه ای را دریافت کردیم و هنگام نصب آن به خطاهایی بربخوریم که ندانیم باید چه کاری انجام دهیم تا آن افزونه نصب شود، در این مقاله قصد داریم تا شش خطایی که ممکن است با آن برخورد کنیم را معرفی و نحوه برطرف کردن آن را بررسی کنیم.

1. با فرمت اشتباهی آن را بارگذاری کردید

تنها فرمتی که با آن میشود افزونه وردپرسی را نصب کرد فشرده یا zip است. اگر به جز این فرمت با فرمت دیگری اقدام به نصب کنید طبیعتا با خطا مواجه میشوید. این مورد در تمامی افزونه های موجود در مخزن وردپرس رعایت شده است اما اگر از منبع دبگری افزونه را تهیه کردید ابتدا از فرمت آن اطمینان کنید و سپس اقدام به نصب کنید. همچنین توصیه میشود تا افزونه را از منبع معتبر و استانداردی تهیه کنید تا بعد ها دچار مشکل ثانویه ای نشوید.

2.عدم موجود تمامی فایل های افزونه در فایل فشرده یا zip

گاهی ممکن است یک افزونه را تهیه و هنگام نصب با خطای: عدم موجود بودن فایل های افزونه مواجه شویم. افزونه را در کامپیوتر خود از حالت فشرده خارج کنید و فایل هارا چک کنید اگر تمام فایل ها موجود نبود افزونه ناقص است و باید فایل کامل را تهیه و اقدام به نصب افزونه کنید.

حتما بخوانید  domain properties (تنظیمات دامنه) و نحوه استفاده از آن

3. وجود یک خطای syntax در افزونه

گاهی نیز ممکن است هنگام نصب یک افزونه با خطای syntax که معمولا بصورت syntax error ظاهر میشود مواجه شویم. این خطا نشان دهنده ی یک خطا در کد های افزونه است و تنها راه آن برطرف کردن آن خطا توسط خودتان یا توسعه دهنده آن است.

4.خطای محدودیت بارگذاری فایل در وردپرس

در بعضی از موارد نیز نصب نشدن یک افزونه به محدودیت حافظه مربوط میشود که حجم فایلی که قصد آپلود آن را دارید بیشتر از حجمی است که فضای هاست شما پشتیبانی میکند است. برای رفع این مورد نیز از هاست خود اقدام به افزایش مقدار حجم بارگذاری کنید یا با ارسال تیکت به پشتیبان شرکت میزبان وب خود اقدام کنید.

5. نداشتن دسترسی لازم برای نصب افزونه

گاهی نیز ممکن است که شما ادمین یک سایت وردپرسی باشید و مدیر سایت به هر دلیلی دسترسی نصب افزونه را از شما بگیرد و جای نگرانی نیست زیرا یکی از قابلیت های وردپرس دسترسی های مختلف در سطوح کاربری مختلف است،پس مشکل از شما و فایل های افزونه نیست.

6. استفاده از وردپرس شبکه

اگر فعالیتی در یک وردپرس شبکه دارید بدانید که فقط مدیر کل دسترسی به نصب یا حذف یک افزونه دارد و همانند مورد قبل مشکل شما و فایل افزونه نیست.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا بسیار منعطفی است و با نصب هر افزونه قابلیت بسیار کاربردی به ما میدهد امابه نکات زیر هم توجهی داشته باشید:
فقط درصورت لزوم یک افزونه را نصب کنید و افزونه های بی استفاده و غیرضروری را حذف کنید.
حتما افزونه ها را از مخزن وردپرس یا منبع های متعبر تهیه کنید و نصب کنید.
افزونه هارا به طور مداوم بروزرسانی کنید زیرا در هر بروزرسانی مشکلاتی رفع میشوند.

حتما بخوانید  اهمیت SSL بر سئو

با تشکر از این که تا پایان آموزش “بررسی خطاهای هنگام نصب افزونه و رفع آن ‌ها” با ما همراه بودید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای